turkeys-fans.forumgratuit.ro
turkeys-fans.forumgratuit.ro
turkeys-fans.forumgratuit.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
turkeys-fans.forumgratuit.ro

seriale si filme turcesti ,coreene si telenouvele
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 
 

 Despre seriale in general

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyMar Dec 17, 2013 10:56 am

Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyMar Feb 11, 2014 4:22 pm

Despre seriale in general - Pagina 3 1622215_226349604216895_1194757952_n
Sus In jos
Nicky
Nicky
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1112
Data de inscriere : 15/12/2011

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyMar Mar 11, 2014 9:29 am

Nu m-am mai uitat la KanalD după-amiaza.
Nu mă uit decât marți seara,la ”Suleyman”.
Ce serial este acum după amiaza? S-a terminat ”Unutulmaz/Inima nu respectă reguli”?
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyMar Mar 11, 2014 9:50 am

Nicky a scris:
Nu m-am mai uitat la KanalD după-amiaza.
Nu mă uit decât marți seara,la ”Suleyman”.
Ce serial este acum după amiaza? S-a terminat ”Unutulmaz/Inima nu respectă reguli”?



nu mai este nici un serial turcesc dupa amiaza , l-au mutat simbata si duminica dimineata de la ora 06.00 ...
Sus In jos
Nicky
Nicky
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1112
Data de inscriere : 15/12/2011

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyMar Mar 11, 2014 10:26 am

utzy a scris:



nu mai este nici un serial turcesc dupa amiaza , l-au mutat simbata si duminica dimineata de la ora 06.00  ...

Păcat,n-au mai cumpărat nimic nou.Sau chiar vechi,sunt atâtea seriale turcești pe care ar putea să le dea.
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyMar Mar 11, 2014 10:32 am

Nicky a scris:
utzy a scris:



nu mai este nici un serial turcesc dupa amiaza , l-au mutat simbata si duminica dimineata de la ora 06.00  ...

Păcat,n-au mai cumpărat nimic nou.Sau chiar vechi,sunt atâtea seriale turcești pe care ar putea să le dea.

asa este Nicky , sint atit de multe seriale turcesti pe care ar putea sa dea ...
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptySam Apr 19, 2014 12:26 am

Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyVin Mai 30, 2014 11:39 am

Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyMier Dec 31, 2014 9:29 am

Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyJoi Ian 01, 2015 4:03 pm

Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyJoi Ian 01, 2015 9:31 pm

Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyDum Ian 25, 2015 2:44 pm

Seriale ce vor fi lansate. Printre multii actori ii vom regasi pe: Özcan Deniz, Hatice Şendil, Erkan Petekkaya, Nürgül Yeşilçay, Kerem Bürsin, Burçin Terzioğlu, Sinem Kobal, Selma Ergeç, Fırat Çelik, Bülent İnal,, Burak Hakkı.
"Hayat Yolunda" cu Engin Öztürk, İpek Karapınar, İlker İnanoğlu, Nur Fettahoğlu, si Ediz Hun. Povestea sacrificiilor doctorilor si aventurilor lor la KanalD
"Günahkar" cu Seçkin Özdemir, Gülcan Arslan, si Hazal Filiz Küçükköse.Povestea unui doctor obisnuit transformat in erou dupa o gramada de razbunari. FoxTV
"Kaderimin Yazıldığı Gün" cu Özcan Deniz, Hatice Şendil, Begüm Kütük Yaşaroğlu si Gürbey İleri. Filmat in Antakya , povestea de dragoste a unui om bogat cu fata unui lucrator de pe pamantul lui. StarTV
"Paramparça" cu Erkan Petekkaya si Nürgül Yeşilçay. Povestea de dragoste imposibila dintre doi oameni din doua lumi opuse ca si educatie culturala.. StarTV
"Şeref Meselesi" cu Kerem Bürsin, Şükrü Özyıldız, Yasemin Kay Allen, Şukran Ovalı, si Burcu Biricik. Povestea a doi frati total diferiti a caror viata intra intr-o adanca criza dupa moartea bunicului si apoi a tatalui. KanalD
"Poyraz Karayel" cu Ilker Kaleli, Burçin Terzioğlu, si Musa Uzunlar. O poveste de familie care nu merge bine, cu dusmani, mafie, abandon de copil, poveste de dragoste. KanalD
"Gönül İşleri" cu Timuçın Esen, Sinem Kobal, Bennu Yıldırımlar, Selma Ergeç, Fırat Çelik, si Ali Ersan Duru. Povestea a trei fete cu povestile lor de dragoste si interminabilele problem de zi cu zi a caror mama bruc le paraseste pe ele si pe tatal lor. StarTV
"Beyaz Karanfıl" cu Kenan Çobar, Hakan Boyav, si Ali Sürmeli. Un serial plin de actiune si aventura amestecat cu putina poveste de dragoste.. ATV
"Kertenkele" cu Timur Acar, Sinan Çalışkanoğlu, Şemsi İnkaya, Eda Özerkan, Ceren Şekercioğlu, Umut Oğuz, Ebru Şahin, si Ayça Kuru. ATV
"Urfalıyam Ezelden" cu Settar Tanrıöğen, Bülent İnal, Öyku Gürman, Dolunary Soysert, si Menderes Samancılar. Povestea unei familii care trebuie sa se mute din Urfa la Istanbul dupa inceputul unei razbunari de sange. KanalD
"Üç Arkadaş" cu Hakan Yılmaz, Leyla Feray, Anıl İlter, si Burak Hakkı. Trei prieteni care gasesc impreuna lumina si raman uniti la bine si la greu.ATV
"Aşkın Kanunu" cu Mustafa Üstündağ si Ceyda Düvenci. Membri unui department de politie si vietile lor.TRT1
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyMar Ian 27, 2015 1:18 pm

Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptySam Mar 14, 2015 6:48 pm

Sus In jos
Nicky
Nicky
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1112
Data de inscriere : 15/12/2011

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyMier Mar 18, 2015 11:14 am

De câteva zile am văzut o reclamă la un serial nou pe Euforia, ”Legile Pământului”. Reclama e foarte scurtă, doar titlul și muzica,fără imagini. După muzică pare să fie turcesc.
Să fie oare ”Dila Hanim”? Eu aș zice că fundalul sonor seamănă.
Sus In jos
ramona34
ramona34
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1220
Data de inscriere : 14/07/2013

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyMier Mar 18, 2015 12:00 pm

Am vazut si eu reclama si ma tot intrebam ce e..wow, ar fi super sa fie Dila hanim.
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyJoi Mar 19, 2015 4:00 pm

Nicky a scris:
De câteva zile am văzut o reclamă la un serial nou pe Euforia, ”Legile Pământului”. Reclama e foarte scurtă, doar titlul și muzica,fără imagini. După muzică pare să fie turcesc.
Să fie oare ”Dila Hanim”?  Eu aș zice că fundalul sonor seamănă.


am gasit un articol care scrie ca serialul Paramparça a fost cumparat si in Romania , sa fie oare vorba despre acesta ?!

http://www.haberturk.com/yazarlar/mustafa-dogan/1040768-yurtdisi-rekorunu-paramparca-etti

Ardından Romanya ile imzalar atıldı.


https://translate.google.com/translate?sl=tr&tl=ro&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.haberturk.com%2Fyazarlar%2Fmustafa-dogan%2F1040768-yurtdisi-rekorunu-paramparca-etti&edit-text=&act=url
Sus In jos
IzaB
IzaB
Administrator
Administrator

Mesaje : 8965
Data de inscriere : 15/04/2012
Varsta : 39

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyJoi Mar 19, 2015 4:59 pm

fetelor...si eu am vazut reclama...insa nu imi dau seama care serial ar putea fii...Dila hanim nu cred..muzica parca e altfel...insa mi-ar placea sa il dea si la noi, Very Happy

poate o sa mai apara informatii curand...Razz
Sus In jos
Nicky
Nicky
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1112
Data de inscriere : 15/12/2011

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyVin Mar 20, 2015 9:49 am

A apărut un articol despre noul serial turcesc de la Euforia, ”Legea Pământului”.
Titlul original cred că e ”Adını Kalbime Yazdım”.

http://euforia.tv/lifestyle/legea-pamantului-noul-serial-turcesc-difuzat-de-euforia-tv-incepand-cu-6-aprilie-id36243.html

Legea Pământului, noul serial turcesc difuzat de Euforia TV, începe din 6 aprilie.


Oare va învinge dragostea sau iubirea pentru pământ?

O dușmănie de moarte, care a alimentat cele două familii din Mardin, Bozbey și Pehlivan, a apus în urmă cu 20 de ani. În timp ce familia Pehlivan și-a pierdut fiul cel mare, familia Bozbey și-a exilat fiul cel mare, Ömer, din Mardin, ca o condiție a păcii dintre cele două familii.

Din pricina exilului, tânărul Ömer a trăit departe de familie și și-a creat propria viață, devenind un om de afaceri de succes. În Mardin, mama sa Kureyşa, care este Agă după moartea soțului său, așteaptă împreună cu Halil, fratele lui Ömer, să vină ziua în care fratele său mai mare va deveni Agă.

O altă persoană care așteaptă să devină Agă este Kadir, singurul fiu al familiei Pehlivan. În timp ce tatăl său se află pe patul de moarte, cu ajutorul mamei sale, Fidan, Kadir devine Agă. Prima lui sarcină este să rupă pacea și să își răzbune fratele.

În timp ce Halil și Kadir încep să se urmărească prin Mardin, în încercarea de a se ucide reciproc, Ömer, aflat în Istanbul, este implicat în lupta sângeroasă, fără să știe exact ce se întâmplă. Acolo, Ömer este cu dragostea vieții sale, Leyla și este pe cale să plătească un preț. Aceasta nu cunoaște trecutul iubitului său și este la începutul unor zile crunte.

Serialul va fi difuzat din 6 aprilie, în fiecare seară de la ora 20:00!


În varianta originală are 16 episoade.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLoW676M--jvJSUzrqJ9-CMJqMUuvjER6o
Sus In jos
Nicky
Nicky
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1112
Data de inscriere : 15/12/2011

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyVin Mar 20, 2015 11:54 am

Mai bine cumpărau restul de episoade din ”Lale Devri”.
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyVin Mar 20, 2015 11:56 am

Nicky a scris:
Mai bine cumpărau restul de episoade din ”Lale Devri”.


daaaaaaaaaaaa, cu serialul ala ne-au lasat cu ochii in soare ... era bine daca il dadeau pin ala sfirsit ...
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyVin Mar 20, 2015 11:57 am

Nicky a scris:
A apărut un articol despre noul serial turcesc de la Euforia, ”Legea Pământului”.
Titlul original cred că e ”Adını Kalbime Yazdım”.

http://euforia.tv/lifestyle/legea-pamantului-noul-serial-turcesc-difuzat-de-euforia-tv-incepand-cu-6-aprilie-id36243.html

Legea Pământului, noul serial turcesc difuzat de Euforia TV, începe din 6 aprilie.


Oare va învinge dragostea sau iubirea pentru pământ?

O dușmănie de moarte, care a alimentat cele două familii din Mardin, Bozbey și Pehlivan, a apus în urmă cu 20 de ani. În timp ce familia Pehlivan și-a pierdut fiul cel mare, familia Bozbey și-a exilat fiul cel mare, Ömer, din Mardin, ca o condiție a păcii dintre cele două familii.

Din pricina exilului, tânărul Ömer a trăit departe de familie și și-a creat propria viață, devenind un om de afaceri de succes. În Mardin, mama sa Kureyşa, care este Agă după moartea soțului său, așteaptă împreună cu Halil, fratele lui Ömer, să vină ziua în care fratele său mai mare va deveni Agă.

O altă persoană care așteaptă să devină Agă este Kadir, singurul fiu al familiei Pehlivan. În timp ce tatăl său se află pe patul de moarte, cu ajutorul mamei sale, Fidan, Kadir devine Agă. Prima lui sarcină este să rupă pacea și să își răzbune fratele.

În timp ce Halil și Kadir încep să se urmărească prin Mardin, în încercarea de a se ucide reciproc, Ömer, aflat în Istanbul, este implicat în lupta sângeroasă, fără să știe exact ce se întâmplă. Acolo, Ömer este cu dragostea vieții sale, Leyla și este pe cale să plătească un preț. Aceasta nu cunoaște trecutul iubitului său și este la începutul unor zile crunte.

Serialul va fi difuzat din 6 aprilie, în fiecare seară de la ora 20:00!


În varianta originală are 16 episoade.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLoW676M--jvJSUzrqJ9-CMJqMUuvjER6o


eu urmaresc Tradarea , poate vor da si o reluare sau poate il gasim pe net ...
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptySam Mar 21, 2015 10:06 am

utzy a scris:
Nicky a scris:
De câteva zile am văzut o reclamă la un serial nou pe Euforia, ”Legile Pământului”. Reclama e foarte scurtă, doar titlul și muzica,fără imagini. După muzică pare să fie turcesc.
Să fie oare ”Dila Hanim”?  Eu aș zice că fundalul sonor seamănă.


am gasit un articol care scrie ca serialul Paramparça a fost cumparat si in Romania , sa fie oare vorba despre acesta ?!

http://www.haberturk.com/yazarlar/mustafa-dogan/1040768-yurtdisi-rekorunu-paramparca-etti

Ardından Romanya ile imzalar atıldı.


https://translate.google.com/translate?sl=tr&tl=ro&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.haberturk.com%2Fyazarlar%2Fmustafa-dogan%2F1040768-yurtdisi-rekorunu-paramparca-etti&edit-text=&act=url


daca intr-adevar l-au cumparat si romanii poate l-a cumparat kanal D si il vor da dupa ce se termina Tradarea sau din toamna daca baga Yaman dupa Tradarea ...
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyLun Apr 06, 2015 8:44 pm

Nicky a scris:
De câteva zile am văzut o reclamă la un serial nou pe Euforia, ”Legile Pământului”. Reclama e foarte scurtă, doar titlul și muzica,fără imagini. După muzică pare să fie turcesc.
Să fie oare ”Dila Hanim”?  Eu aș zice că fundalul sonor seamănă.

pina la urma il da Kanal D ... au dat promo ...
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 57

Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 EmptyMar Apr 07, 2015 12:33 pm

Sus In jos

Continut sponsorizat



Despre seriale in general - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Despre seriale in general   Despre seriale in general - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 

Despre seriale in general

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Despre actrite
» despre actori ...
» Seriale
» Seriale portugheze
» Lucruri uimitoare despre vise
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
turkeys-fans.forumgratuit.ro  :: Turcia :: Seriale-