turkeys-fans.forumgratuit.ro
turkeys-fans.forumgratuit.ro
turkeys-fans.forumgratuit.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
turkeys-fans.forumgratuit.ro

seriale si filme turcesti ,coreene si telenouvele
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 
 

 Micky Yoochun @ Park Yoo Chun

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Moderator
Moderator

Mesaje : 6754
Data de inscriere : 19/10/2011

Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Micky Yoochun @ Park Yoo Chun   Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 EmptyVin Oct 17, 2014 2:34 pm

I am an ordinary citizen of the Philippines, a working mother, a wife, a daughter and a lover (in my dreams) of Mr. Park Yuchun. Hahaha! Just kidding. I have to confess I am not a typical Filipina lady. In other words, I am unlady-like. My friends call me “bakla” (gay) because I don’t act like a lady. We Filipinos put so much stock in women acting like a lady, especially the older generation. I do my best, but in the end I just act spontaneously, which is to say, the opposite of being a lady. LOL. Whenever I see pictures or videos of Mr. Park I begin to lose myself. I cry, I laugh, I fly, I dream. Okay, I know I’m a wife and a mother. But can anyone blame me? My heart and mind tell me this is a very special man. He may seem like a boy-next-door, but he is a one in a million boy-next-door that every girl is dreaming of. I don’t know if it’s only a trick or a spell he has put me in. But I’m telling you I am completely under his spell that I don’t know if this enchantment will ever be broken.

It was my love for watching movies and dramas that led me to Park Yuchun. My favorite kinds were suspense and love stories. Five years ago I started watching Korean Dramas. When I got hooked on one drama I used to finish within 3 days, sleeping very late with just a cup of coffee or two for company. But it only happened when my friend was able to point me to a really good story. Or when there was a long holiday vacation. It was around early part of 2013, I came home from long hours of work complete with back pains and the beginnings of a headache. I tried to relax by watching the television, but I wasn’t really into it. Suddenly, a man appeared on the screen. He was a slim, long-legged man wearing a gray sweater. He was standing and waiting for something or someone. His long eyelashes looked like they were glittering and his pointed nose looked like it was saying “hello!” to me. It was “Rooftop Prince,” said the announcer in our local channel. The story seemed quite good and funny. I wanted to watch it, but how? It was going to be aired during day time when I was at work. Weeks passed and I didn’t realize the drama had ended. After a month, another drama was advertised on the same local channel and this “SAME MAN” again appeared.This time he was wearing a black cardigan and he was crying a lot. He looked devastated in some scenes. Seeing that man crying, a part of my heart was wrenched with sadness. That’s right, it was “I Miss You.” Since I liked Eun Hye (she’s really beautiful) and the story promised to be good, I planned to watch it since it was going to be aired at night. But unfortunately, because of my workload during those times, I came home very late at night most of the time. Without realizing it, the drama came to an end (again) without me seeing it. But the memory of that man crying somehow got stuck in my mind. In April of 2014 there was a long holiday in the Philippines, it was a chance for me to do movie/drama marathon.

Immediately when vacation started, I got my laptop and began searching for “I Miss You”. I finished the series in two days. I think in those two days I cried more tears than all the tears I’ve cried my whole life. Ok, ok maybe that’s an exaggeration, but not by much haha! After that, I felt sort of low and empty. I wanted more. I browsed for another drama to watch. I didn’t know which drama to choose so I searched for the Top 10 Korean Drama Series. Then I saw again Rooftop Prince which was ranked 4th. I got really curious then, so I started watching the series. Episodes 1-2-3 and so on passed like just all other series for me. At episode 11, a sudden Boom!!! went off. THE MAGIC BEGAN! From that moment up to Episode 20 I was under a spell. How do I explain it? I felt like I was starting a relationship with Prince Lee Gakhaha! So many times did I imagine I was Park Ha!
..............................
Eu sunt un cetățean obișnuit din Filipine, o mamă de lucru, o soție, o fiică și un amant (in visele mele) de domnul Park Yuchun. Hahaha! Glumeam. Trebuie să mărturisesc că nu sunt o doamnă tipic filipineze. Cu alte cuvinte, eu sunt unlady-ca. Prietenii îmi spun "Bakla" (gay), pentru că eu nu acționează ca o doamnă. Noi, filipinezii pune atât de mult stoc de femei care acționează ca o doamnă, mai ales generația mai în vârstă. Eu fac tot ce pot, dar în cele din urmă am acționa spontan, ceea ce este de spus, opusul de a fi o doamnă. LOL. Ori de câte ori văd imagini sau videoclipuri cu domnul Park încep să mă pierd. Eu plâng, râd, eu zbor, visez. Bine, știu că sunt o soție și o mamă. Dar poate cineva sa-mi vina? Inima și mintea mea mi-a spus acest lucru este un om foarte special. El poate părea un băiat din vecini, dar el este unul dintr-un milion boy-next-door care fiecare fată visează de. Nu știu dacă e doar un truc sau o vrajă el mi-a pus. Dar îți spun eu sunt complet sub vraja lui că nu știu dacă acest lucru încântare va fi niciodată rupt.

A fost dragostea mea pentru vizionarea de filme și drame care m-au condus la Park Yuchun. Tipurile mele preferate erau povești de suspans și de dragoste. Acum cinci ani am inceput sa ma uit coreean Dramas. Când m-am agatat de o dramă am folosit pentru a termina în termen de 3 zile, dormind foarte târziu, cu doar o ceașcă de cafea sau două pentru companie. Dar sa întâmplat doar atunci când prietenul meu a fost în stare să-mi punctul de la o poveste cu adevărat bun. Sau atunci când a existat o vacanță lungă vacanță. Acesta a fost în jurul valorii de prima parte a anului 2013, am venit acasă de la ore lungi de lucru complet, cu dureri de spate și un început de durere de cap. Am încercat să se relaxeze prin vizionarea la televizor, dar nu am fost într-adevăr în ea. Dintr-o dată, un bărbat a apărut pe ecran. El a fost un om subțire, cu picioare lungi purta un pulover gri. El a fost în picioare și de așteptare pentru ceva sau cineva. Genele lui lungi arata ca acestea au fost strălucitoare și nasul ascuțit părea că spune "Hello!" Pentru mine. Acesta a fost "Rooftop Prince", a spus crainicul în canalul nostru local. Povestea părea destul de bun și amuzant. Am vrut sa ma uit la ea, dar cum? Acesta a fost de gând să fie difuzat în timpul zilei, când am fost la locul de muncă. Săptămâni au trecut și nu mi-am dat seama drama sa încheiat. După o lună, o altă dramă a fost promovat pe același canal local și acest "MAN SAME" appeared.This din nou timp el a fost purta un cardigan negru și a fost plâns foarte mult. El a privit devastat în unele scene. Văzând că omul plans, o parte din inima mea a fost smuls cu tristețe. Asta-i drept, a fost "Mi-e dor." Din moment ce mi-a placut Eun Hye (e foarte frumos) și povestea a promis să fie bine, mi-am propus sa ma uit la ea, deoarece ea a fost de gând să fie difuzat pe timp de noapte. Dar, din păcate, din cauza volumului de muncă meu în acele vremuri, am venit acasă foarte târziu în noapte cele mai multe ori. Fără să-și dea seama, drama a ajuns la capăt (din nou) fără mine o văd. Dar amintirea acelui om plângând într-un fel s-au blocat în mintea mea. În luna aprilie a anului 2014 a existat o lungă vacanță în Filipine, a fost o șansă pentru mine să fac film / teatru maraton.

Imediat când a început vacanța, am luat laptop-ul meu și au început să caute pentru "I Miss You". Am terminat seria în două zile. Cred că în aceste două zile am plans lacrimi decât toate lacrimile le-am plans toata viata mea. Ok, ok, poate că este o exagerare, dar nu de mult haha! După aceea, m-am simțit un fel de mic și gol. Am vrut mai mult. Am deschis pentru o altă dramă sa ma uit. N-am știut ce dramă a alege, așa că am căutat Top 10 serialul coreean. Apoi, am văzut din nou pe acoperiș Prince, care a fost clasat pe locul 4. Am într-adevăr curios atunci, asa ca am inceput sa ma uit seria. Episoadele 1-2-3 și așa mai departe au trecut ca doar toate celelalte serii pentru mine. La episod 11, un Boom bruscă !!! a plecat.MAGIC ÎNCEPUT! Din acel moment, până la episodul 20 am fost sub o vraja. Cum se explica? Am simtit ca am fost incepand o relatie cu Printul Lee Gakhaha! Deci, de multe ori ți-am imagina am fost Park Ha!

Sus In jos
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Moderator
Moderator

Mesaje : 6754
Data de inscriere : 19/10/2011

Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Micky Yoochun @ Park Yoo Chun   Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 EmptyVin Oct 17, 2014 2:39 pm

CONTINUARE

Am început să sape care este omul din spatele prințului Lee Gak. În acel moment am realizat actorie lui a fost atât de uimitor! Și am vrut să dau cu capul de perete pentru reacția mea întârziată. Mi-a luat un singur an! Am recunoscut talentul lui în IMY, dar eu nu "înțeleg de ce nu am vedea farmecul fatale. Nu știu ce sa întâmplat între I Miss You și acoperiș Prince pentru mine pentru a obține demolat cu modul în care el a zâmbit, cu modul în care el se uita la "eu" (sau camera haha). Am văzut dintr-o dată cât de generos a îmbrăcat, cât de sexy frunte largă a fost, cât de tentantă ochii lui au fost, cât de viril aceste umeri largi au fost, și buzele! OMG buzele! Episodul 11-a schimbat total life..Ahhhhh mele !!! Wikipedia a devenit cel mai bun prieten meu. Am aflat acest om Park Yuchun Wasa cel mai bun prieten, un frate grijuliu, un fiu iubitor, un actor extraordinar, un cântăreț sentimental, un interpret mare de timp, un compozitor talentat, un om curajos. Pe lângă atributele sale fizice, a fost caracterul său admirabil, care mi-a lăsat cu gura căscată de admirație a acestui om. Ce o foarte generos și până la om pe pământ. Dacă aș putea să li se permită să adauge ceva la toate aceste descrieri în Wikipedia, aș adăuga Park Yuchun este meu pentru totdeauna sunshine.I citit toate faptele despre el: culoarea preferata, obiceiuri, mâncare, chiar și de mărimea lui ... hmmm ... pantofi! Hahaha Da! De asemenea, am aflat că este un membru al JYJ!

El mă face fericit și el este unul dintre mele surse de inspiratie. El este ca un membru de familie pentru mine. În acest moment, telefonul meu este plin de clipuri video și fotografii Yuchun. El este chiar inclus în rugăciunile mele. Ascultarea melodiilor sale, vizionarea fancams, aderarea Twitter pentru a obține știri despre el și pe chat cu prietenii Chunsa sunt mai încântător decât ciocolata. Acum eu sunt mulțumit și fericit cu viața mea simplă. Vreau ca fiul meu să fie ca el într-o zi, pentru a fi o sursă de inspirație pentru alții, pentru a fi cel mai bun fiu, cel mai bun frate, cel mai bun prieten și în cele din urmă un soț o fată ar fi atât de binecuvântați să avem. Cunoașterea și admirând domnul Park este un privilegiu mare pentru mine. Și pentru că de domnul Park, am găsit acest blog, PYCSGFC, care este acasa, la o mulțime de Chunsas frumoase pe care eu numesc acum prieteni. Mulțumesc PYCSGFC administratori. Yuchun este un tip norocos de a fi iubit de fani ca tine.
034
Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Micky Yoochun @ Park Yoo Chun   Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 EmptyLun Noi 03, 2014 4:15 pm

Sus In jos
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Moderator
Moderator

Mesaje : 6754
Data de inscriere : 19/10/2011

Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Micky Yoochun @ Park Yoo Chun   Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 EmptySam Noi 22, 2014 7:11 pm

Sus In jos
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Moderator
Moderator

Mesaje : 6754
Data de inscriere : 19/10/2011

Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Micky Yoochun @ Park Yoo Chun   Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 EmptySam Noi 22, 2014 7:13 pm

Sus In jos
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Moderator
Moderator

Mesaje : 6754
Data de inscriere : 19/10/2011

Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Micky Yoochun @ Park Yoo Chun   Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 EmptyDum Ian 11, 2015 9:11 pm

Sus In jos
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Moderator
Moderator

Mesaje : 6754
Data de inscriere : 19/10/2011

Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Micky Yoochun @ Park Yoo Chun   Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 EmptyMier Mai 27, 2015 10:43 pm

Sus In jos
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Moderator
Moderator

Mesaje : 6754
Data de inscriere : 19/10/2011

Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Micky Yoochun @ Park Yoo Chun   Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 EmptyMier Mai 27, 2015 10:44 pm

Sus In jos

Continut sponsorizat



Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Micky Yoochun @ Park Yoo Chun   Micky Yoochun @ Park Yoo Chun - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 

Micky Yoochun @ Park Yoo Chun

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Three Days -cu Park Yoo-Chun (2014)
» 박시후 / Park Shi Hoo
»  Park Eun Hye
» Park Ha Sun
» Park Shin Hye
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
turkeys-fans.forumgratuit.ro  :: Coreea :: Actori :: Micky Yoochun-