turkeys-fans.forumgratuit.ro
turkeys-fans.forumgratuit.ro
turkeys-fans.forumgratuit.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
turkeys-fans.forumgratuit.ro

seriale si filme turcesti ,coreene si telenouvele
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 
 

 Murat Yildirim _ poze

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Urmatorul
AutorMesaj
IrinaLove
IrinaLove
Moderator
Moderator

Mesaje : 5487
Data de inscriere : 09/10/2011

Murat Yildirim _ poze Empty
MesajSubiect: Murat Yildirim _ poze   Murat Yildirim _ poze EmptyMar Oct 11, 2011 11:28 am

Nume:
Murat Yildirim
Data nasterii:
13 Aprilie 1979 (32 ani)
Locul nasterii:
Konya, Turcia
Zodia:
Berbec


Biografie
Cu toate ca a absolvit studii superioare in inginerie mecanica, Murat Yildirim a demonstrat ca are inclinatii de artist, mai degraba decat cele de inginer. Asa ca, si-a urmat visul si a continuat cu o cariera de actor, asta dupa ce deja urmase cursuri de actorie in liceu. A cochetat si cu muzica, fiind baterist intr-o trupa in perioada facultatii.

A pasit in lumina reflectoarelor si a devenit cunoscut in 2006, pentru rolul din serialul “Furtuna”. Murat Yildirim este un berbec in varsta de 31 de ani, casatorit cu Burcin Terzioglu. Brunetul cu ochi capruii si inaltime de 1,81 cm a inceput sa cocheteze cu actoria in 1999, cu rolul din “Ayrilsak da Beraberiz”.

Alte informatii
Murat Yildirim face parte din generaţia tânără de actori ai Turciei, nedevenind celebru decât din 2006, când a jucat în serialul Furtuna. Murat declară că actoria a fost dintotdeauna o pasiune şi un vis pe care a reuşit, din fericire, să-l realizeze.A absolvit Universitatea Tehnice Yidiz, sectia inginerie mecanica. Dacă diploma de absolvire arată că este de fapt inginer mecanic, nu acelaşi lucru l-ar spune şi milioane de fane din toată lumea ale actorului, care-i sorb acestuia din priviri fiecare apariţie. Primul său rol în seriale tv a fost cel din Olumsuz Ask (O dragoste fără de sfârşit), pentru ca în următorul an, 2004, să primească două roluri în serialele Copiii mei şi Minciuna. Adevăratul succes l-a atins în 2006, când a fost distribuit în Furtuna.

Filmografie
1. Ask ve ceza (Serial TV) (2010) .... Savas Baldar
2. Asi (Serial TV) (2007) .... Demir Dogan
3. Firtina (Serial TV) (2006) .... Ali
4. Araf (2006) .... Cenk
5. Bütün çocuklarim (2004) .... Mesut
6. Büyük yalan (Serial TV) (2004) .... Okan
7. Ölümsüz ask (2003) .... Sedat


Murat Yildirim _ poze Murat-yildirim
Sus In jos
IrinaLove
IrinaLove
Moderator
Moderator

Mesaje : 5487
Data de inscriere : 09/10/2011

Murat Yildirim _ poze Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim _ poze   Murat Yildirim _ poze EmptySam Oct 15, 2011 2:51 pm

Sus In jos
IrinaLove
IrinaLove
Moderator
Moderator

Mesaje : 5487
Data de inscriere : 09/10/2011

Murat Yildirim _ poze Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim _ poze   Murat Yildirim _ poze EmptySam Oct 15, 2011 2:53 pm

Murat Yildirim _ poze SQ6bE

Murat Yildirim _ poze Vsuba
Sus In jos
IrinaLove
IrinaLove
Moderator
Moderator

Mesaje : 5487
Data de inscriere : 09/10/2011

Murat Yildirim _ poze Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim _ poze   Murat Yildirim _ poze EmptySam Oct 15, 2011 3:06 pm

Murat Yildirim _ poze 3928a2c0d7812cc76787403613360e9d Murat Yildirim _ poze 53562ba771652fa209db86e9591ff57e Murat Yildirim _ poze 76a319f5cf464218d8689baf595fa4f6

Murat Yildirim _ poze 35f240b98b2f28cb971a1d5fc7e9eab8 Murat Yildirim _ poze Cd09862c9b5979b6c9cb7767d4376fa9 Murat Yildirim _ poze A83633ad5f715bc17e3e5615aca103bf
Sus In jos
IrinaLove
IrinaLove
Moderator
Moderator

Mesaje : 5487
Data de inscriere : 09/10/2011

Murat Yildirim _ poze Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim _ poze   Murat Yildirim _ poze EmptySam Oct 15, 2011 3:23 pm

Alte informatii-Interviu KanalD in timpul filmarilor Ask ve Ceza

Murat Yildirim (personajul Savas) este căsătorit cu Burcin Tezinoglu (actriţa ce poate fi văzută în serialul Ezel, la Kanal D, în fiecare miercuri de la 21:30). De curând, el a fost întrebat dacă este dificil ca ambii soţi să aibe acceaşi meserie...iar el a spus că absolut deloc.
“Ne înţelegem foarte bine. Amândoi întâmpinăm situaţii de genul ... plecăm dimineaţă şi ne mai întoarcem peste 2 zile. Eu ştiu foarte bine ce sacrificii cere această meserie, ştiu ce se întâmplă pe platourile de filmare... şi ea ştie tot ce se întâmplă în viaţa mea, care îmi sunt problemele, bucuriile... din această cauză ne înţelegem foarte bine.”- mărturiseşte Murat.

Întrebat fiind dacă este adevărat că are o “înțelegere” cu soţia pentru a nu se uita la scenele celuilalt când este vorba de scene de amor, Murat răspunde:
“M-am amuzat foarte tare când am citit acest lucru în presă. Am crezut că este o glumă. Am aflat acest lucru odată cu voi. Nici nu am vorbit de acest subiect şi nici nu avem o astfel de “înțelegere”. Dacă prin absurd am lua o astfel de decizie de ce am face-o publică?”

La întrebarea: Cât de des îţi vezi soţia? Murat a răspuns:
“Încercam să ne facem programul astfel încât să avem o zi două pe săptămână doar pentru noi şi măcar una întreagă să o petrecem împreună. Se întâmplă uneori să nu avem nicio zi liberă, din păcate. Eu am filmări 5-6 zile pe săptămână, ea mai are norocul să lucreze doar patru zile, dar ne vedem seara acasă de cele mai multe ori.”

Murat Yildirim _ poze Dk5cgtxqqch8qxcc
Sus In jos
IrinaLove
IrinaLove
Moderator
Moderator

Mesaje : 5487
Data de inscriere : 09/10/2011

Murat Yildirim _ poze Empty
MesajSubiect: Re: Murat Yildirim _ poze   Murat Yildirim _ poze EmptySam Oct 15, 2011 3:42 pm

Au aparut informatii potrivit carora Murat filmeaza in prezent pentru serialul BAĞBOZUMU,alaturi de Belcim Bilgin