turkeys-fans.forumgratuit.ro
turkeys-fans.forumgratuit.ro
turkeys-fans.forumgratuit.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
turkeys-fans.forumgratuit.ro

seriale si filme turcesti ,coreene si telenouvele
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 
 

 Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 22  Urmatorul
AutorMesaj
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyDum Dec 02, 2012 7:30 pm

Suleyman Magnificul – Sub domnia iubirii
20:00
Luni | 03 Decembrie
SOCANT! Meryem Uzerli, interpreta sultanei Hurrem, a primit 10 bice pe spinare
02 Decembrie 2012

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 668x344_socant-meryem-uzerli-interpreta-sultanei-hurrem-primit-bice-spinare-192442

Actrita Meryem Uzerli, interpreta lui Hurrem din serialul „Suleyman Magnificul - Sub domnia iubirii”, a trait o aventura pe care o va tine minte toata viata, in urma cu 10 ani, cand a fost in vacanta in Emiratele Arabe Unite.

Ca orice femeie occidentala, Meryem s-a comportat in Emiratele Arabe ca si cand ar fi fost in Europa. Sa nu uitam ca actrita s-a nascut si a crescut o buna bucata de timp in Germania, una dintre cele mai liberale tari din Europa.

Ea a ignorat sfaturile si avertismentele celor care i-au zis ca acolo trebuie sa ai o anumita conduita si sa nu lasi sa se vada prea multa piele. Meryem nu a ascultat si a mers la plaja in cei mai minusculi bikini pe care ii avea in valiza. Ea n-a apucat sa se bucure bine de plaja renumita de pe acele meleaguri ca un politist a si venit si i-a pus in vedere ca a incalcat legea umbland atat de dezbracata si ca trebuie sa fie pedepsita cu 10 bice pe spinare. Actritei nu i-a venit sa creada ce i se intampla si a luat-o ca pe o gluma.

De altfel, Meryme are caracterul navalnic precum cel al sultanei Hurrem si nu e straina de scandalurile pe care le provoaca in jur. Intr-un timp, se zvonea ca are o legatura amoroasa cu o femeie, care locuieste la Roma si pe care o vizita foarte des spunand ca este doar o prietena. Apoi, la inceputul filmarilor pentru celebrul serial, se pare ca i-ar fi cazut cu tronc Halit Ergenc caruia ii facea ochi dulci dar fara sorti de izbanda pentru ca sotia lui, Berguzar Korel, a avut grija ca acest lucru sa nu se intample.

http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/SOCANT-Meryem-Uzerli-interpreta-sultanei-Hurrem-primit-bice-spinare/
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyMier Dec 05, 2012 3:05 pm

Suleyman Magnificul – Sub domnia iubirii
20:00
Luni | 10 Decembrie
"Suleyman Magnificul" - cuceritorul audientelor
04 Decembrie 2012

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Suleyman-magnificul-cuceritorul-audientelor-15011

Luni, 3 decembrie, serialul "Suleyman Magnificul – Sub domnia iubirii" a plasat Kanal D pe primul loc in topul audientelor, atat pe targetul All Urban, cat si pe 18-49 Urban, conform datelor furnizate de Kantar Media Romania.

In intervalul 20.00 – 22.15, Kanal D a inregistrat 10,8% Rating si 19,9% cota de piata pe targetul All Urban, si 8,6% Rating si 18,8% Share pe targetul 18-49 Urban, statia distantandu-se astfel considerabil de posturile concurente.

1.762.000 de romani au urmarit serialul "Suleyman Magnificul" in intervalul 20.00-22.15, minutul de aur, inregistrat la 21.13, adunand 2. 165.000 de telespectatori in fata micilor ecrane, la Kanal D.

Nu ratati, in fiecare luni si marti, de la 20.00, la Kanal D, uluitoarele intamplari din viata celui mai puternic sultan din istorie, in serialul care a cucerit Romania: "Suleyman Magnificul –Sub domnia iubirii".

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Clipboard13-a7b1d465e9e580fbfe625a8941401edf

http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/Suleyman-Magnificul-cuceritorul-audientelor/
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyMier Dec 05, 2012 3:43 pm

"Suleyman Magnificul", iertat de sotie dupa ce ar fi inselat-o cu doua actrite din serial! Actorul este nedespartit acum de partenera de viata!
Actorul care il interpreteaza pe Suleyman in serialul de la Kanal D a trecut cu bine peste problemele din viata personala. Halit Ergenç a fost iertat de sotie dupa ce ar fi inselat-o cu doua colege de breasla.
Publicat Marţi, 4 Decembrie 2012

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Media_78540900

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Media_85827800

Actrita care o joaca pe Hurrem i-a luat mintile lui Halit

Berguzar Korel, sotia lui "Suleyman", a facut mare scandal chiar pe platourile de filmare cand a aflat ca partenerul de viata ar fi avut aventuri cu cea care o joaca pe Hurrem si cu actrita care ii da viata cadanei Firuze.

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Media_89688200

Nevasta l-a banuit pe "Suleyman" ca s-a iubit si cu Cansu Dere (cadana Firuze)Dupa ce l-a amenintat cu divortul, Berguzar Korel a revenit la sentimente mai bune fata de sotul ei, iar acum sunt nedespartiti. Iertat de nevasta, Halit s-a cumintit si iese in oras doar insotit de ea, scrie presa din Turcia.

http://www.wowbiz.ro/suleyman-magnificul--iertat-de-sotie-dupa-ce-ar-fi-inselat-o-cu-doua-actrite-din-serial-actorul-este-nedespartit-acum-de-partenera-de-viata_31498.html
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyMier Dec 05, 2012 3:49 pm

REACȚIA nevestei lui "Suleyman Magnificul" după ce actorul ar fi ÎNȘELAT-O

04 Decembrie 2012

Mai mult: REACȚIA nevestei lui "Suleyman Magnificul" după ce actorul ar fi ÎNȘELAT-O - Vedete de la ei | Libertatea.ro


Berguzar Korel, soția actorului Halit Ergenç, interpretul sultanului Suleyman, din serialul "Suleyman Magnificul-Sub domnia iubirii", a făcut o criză de nervi după ce a aflat că partenerul de viață ar fi înșelat-o și l-ar fi amenințat cu divorțul.


Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Meryem_uzerli_halit_ergenc_idila_reactie_sotie_930364ec24

Frumoasa Berguzar Korel a luat foc după ce în presă au apărut informații conform cărora soțul ei, Ergenç, a înșelat-o cu Meryem Uzerli, interpreta temperamentalei Hurrem din "Suleyman Magnificul", și cu actrița Cansu Dere, cadâna Firuze din același serial. Potrivit Național, aceasta a făcut o criză de nervi pe platourile de filmare și a amenințat cu divorțul. De câteva zile, însă, aceasta și-a iertat soțul infidel și a decis să mai acorde o șansă mariajului lor.

Acum, Berguzar Korel și Halit Ergenç caută să își petreacă tot timpul liber împreună, nu ies la evenimente mondene unul fără celălalt și încearcă să depășească această încercare grea la care a fost supusă căsnicia lui.

Serialul turcesc "Suleyman Magnificul-Sub domnia iubirii" descrie domnia unuia dintre cei mai faimoşi sultani ai Imperiului Otoman, Suleyman Magnificul (1520-1566), prezentând cuceriri militare, intrigi de palat şi rivalităţile din harem. Milioane de telespectatori urmăresc cu sufletul la gură acest serial, în fiecare săptămână, în Turcia, în ţările din regiunea Maghreb, dar şi în cele din Europa de Est, unde această producţie a fost vândută. Serialul "Suleyman Magnificul" este difuzat în România de postul de televiziune Kanal D.

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/reactie-sotie-suleyman-magnificul-dupa-actorul-inselat-o-425317.html
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyMier Dec 05, 2012 4:09 pm

Meryem Uzerli, sultana Hurrem din "Suleyman Magnificul", se MĂRITĂ

05 Decembrie 2012

Mai mult: Meryem Uzerli, sultana Hurrem din "Suleyman Magnificul", se MĂRITĂ - Vedete de la ei | Libertatea.ro


Actrița Meryem Uzerli (29 ani), interpreta sultanei Hurrem, din serialul “Suleyman Magnificul- Sub domnia iubirii”, își pune pirostriile.

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Hurrem_suleyman_magnificul_meryem_uzerli_marita_169427921f

Potrivit presei din Turcia, citată de ziarul Național, Meryem Uzerli plănuiește să se căsătorească în primavara lui 2013 cu omul de afaceri Can Ates.

“S-a spus despre mine ca i-am spart casa colegului meu, Halit Ergenç (n.r - interpretul lui Suleyman Magnificul), că am avut o relație cu el. Sunt niște minciuni. Oamenii confundă ce se întâmplă în film cu realitatea și asta nu e bine. Pe urmă, s-a afirmat că sunt lesbiană sau că îmi caut iubit printre colegii actori. Niciunul dintre lucrurile acestea nu este adevărat”, a povestit Meryem, precizând trăiește o frumoasă și solidă poveste de amor cu omul de afaceri Can Ates.

“Sunt foarte fericită și mulțumită cu viața de acum”, a adăugat interpreta sultanei Hurrem.

Serialul turcesc "Suleyman Magnificul-Sub domnia iubirii" descrie domnia unuia dintre cei mai faimoşi sultani ai Imperiului Otoman, Suleyman Magnificul (1520-1566), prezentând cuceriri militare, intrigi de palat şi rivalităţile din harem. Milioane de telespectatori urmăresc cu sufletul la gură acest serial, în fiecare săptămână, în Turcia, în ţările din regiunea Maghreb, dar şi în cele din Europa de Est, unde această producţie a fost vândută. Serialul "Suleyman Magnificul" este difuzat în România de postul de televiziune Kanal D.

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/meryem-uzerli-sultana-hurrem-suleyman-magnificul-marita-425529.html
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyDum Dec 09, 2012 10:20 am


Suleyman Magnificul – Sub domnia iubirii
20:00
Luni | 10 Decembrie
Cine este BARBATUL cu care se casatoreste Meryem Uzerli, protagonista din "Suleyman Magnificul"
07 Decembrie 2012

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 668x344_cine-este-barbatul-care-casatoreste-meryem-uzerli-protagonista-din-suleyman-magnificul-192857

Despre Meryem Uzerli, interpreta sultanei Hurrem din "Suleyman Magnificul" s-au scris multe lucruri, si uneori nu prea placute pentru actrita.

Cele mai recente barfe o infatiseaza drept o devoratoare de barbati, vrand sa ii fure sotul lui Berguzar Korel, pe sarmantul Halit Ergenc sau mai nou ca ar fi lesbiana si ca ar avea si o iubita la Roma. Vedeta a infirmat aceste zvonuri spunand ca sunt numai prostii pe care oamenii, in special jurnalistii le inventeaza pentru ca nu se pot desprinde de fictiunea infatisata in serial si atunci extrapoleaza.

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Meryem-uzerli-can-ates-actori-suleiman-magnificul-de480a0fcd73ab58c2ce5063902956f5

Meryem a recunoscut ca are o relatie de iubire cu un om de afaceri, fost sportiv de performata, Can Ates pe care il iubeste foarte mult si cu care se va casatori in vara anului 2013. De cand au aflat de relatia lor, paparazzi sunt peste tot dupa ei.

Daca despre Meryem stim ca este o actrita care promite mult in lumea cinematografica desi este foarte tanara si abia a invatat limba turca, fiind de origine nemtoaica, despre Can s-a aflat ca este un influent om de afaceri abia dupa ce s-a descoperit ca are o relatie cu frumoasa vedeta.

El a jucat de 125 de ori in echipa nationala de polo a Turciei si acum s-a dedicat afacerilor. Este membru al TABA- TURKISH AMERICAN BUSINESS COUNCIL, EBA- EUROPEAN BUSINESS ASSOCIATION si GYIAD- YOUNG MANAGERS AND BUSINESS ASSOCIATION. Meryem a postat pe blogul ei canteva poze cu iubitul ei tanar, frumos si bogat pe care l-a cunoscut chiar in Turcia.( sursa vedete blog si national.ro )

http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/Cine-este-BARBATUL-care-casatoreste-Meryem-Uzerli-protagonista-din-Suleyman-Magnificul/
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyMier Dec 12, 2012 9:33 am


Suleyman Magnificul – Sub domnia iubirii
Nebahat Cehre, sultana-mama din “Suleyman Magnificul”, declaratie INCREDIBILA: "Am facut filme sexy, am aparut topless si goala pusca" FOTO
11 Decembrie 2012

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 668x344_nebahat-cehre-sultana-mama-din-suleyman-magnificul-declaratie-incredibila-am-facut-filme-sexy-aparut-topless-goala-pusca-dar-imi-rusine-acest-lucru-foto-193062

Actrita care da viata personajului sultanei - mama din serialul "Suleyman Magnificul" nu ii este rusine cu trecutul ei, ba dimpotriva vorbeste deschis despre faptul ca a fost intotdeauna o fire deschisa provocarilor si a acceptat chiar si roluri in care a jucat topless sau fara haine deloc pe ea.

Nebahat Cehre in varsta de 68 de ani recunoaste ca a avut o viata tumultoasa. Dupa ce a castigat la 15 ani concursul de Miss Turcia, au inceput sa curga si rolurile in diferite productii. A acceptat sa joace chiar si in filme sexy in care s-a dezbracat fara nicio retinere. “Da, este adevarat, am facut filme sexy. 15, mai exact. Am aparut topless si chiar goala pusca, dar nu imi e rusine de asta.

"Vin dintr-o familie saraca, erau vremuri grele, trebuia cumva sa imi castig painea”, a povestit Nebahat. “Familia a fost socata sa afle ca joc in filme erotice, dar, pana la urma, a inteles. Am reusit sa infrang prejudecatile acelor timpuri”, a adaugat Nebahat Cehre. ( sursa enational.ro )

http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/Nebahat-Cehre-sultana-mama-din-Suleyman-Magnificul-declaratie-INCREDIBILA-Am-facut-filme-sexy-aparut-topless-goala-pusca-dar-imi-rusine-acest-lucru-FOTO/
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyMar Dec 18, 2012 10:35 am

Audiente 3-9 decembrie 2012

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 WGOJj
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyMar Dec 18, 2012 11:39 am

Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyMar Dec 18, 2012 11:40 am

Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyMar Dec 18, 2012 11:54 am

Cine face Revelionul cu Suleyman şi Hurrem?
miercuri, 12 decembrie 2012

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Thumb_Cine-face-Revelionul-cu-Suleyman

Dacă vreţi să vedeţi secvenţe de la filmările serialului “Suleyman Magnificul – Sub domnia iubirii”, urmăriţi cele două episoade speciale din 31 decembrie şi 1 ianuarie la Kanal D.

Faptul că serialul “Suleyman Magnificul…” a cucerit micile ecrane având audienţe record nu mai este un secret pentru nimeni. Postul Kanal D s-a gândit să le facă astfel o surpriză fanilor şi să transmită pe 31 decembrie şi pe 1 ianuarie, de la ora 20.00, două episoade speciale cu secvenţe de la filmările acestei impresionante producţii turceşti. Veţi vedea cum au fost create scenele de luptă, cât timp le ia personajelor să îmbrace ţinutele sau cât timp petrec în cabina de machiaj.

Mai mult, redactorii de la wowbiz.ro au realizat, de curând, un interviu cu actorii Halit Ergenç (42 de ani) şi Meryem Uzerli (27 de ani), interpreţii personajelor principale, Suleyman şi Hurrem.

Halit a declarat, printre altele, cum i-a schimbat viaţa serialul şi ce are în comun cu personajul său: “Este fără doar şi poate cea mai importantă producţie în care eu am fost distribuit, e normal să-mi schimbe viaţa. În ultimii ani, ritmul vieţii mele s-a schimbat şi timpul liber este din ce în ce mai puţin. Eu şi Suleyman avem în comun voinţa, dragostea pentru frumos, responsabilitatea faţă de cei din jur”, a zis Halit.

Lui Meryem îi plac bărbaţii siguri pe ei

La rândul ei, frumoasa actriţă de origine turco-germană, Meryem Uzerli, a spus cât de greu a fost să-i dea viaţă lui Hurrem: “Avem destul de puţine lucruri în comun, probabil ne leagă ambiţia şi dragostea. Hurrem este un personaj pe care l-am învăţat pas cu pas şi în care rareori mă regăsesc. Au fost necesare ore în şir de studio pentru ca eu să-i dau viaţă vulcanicei Hurrem”.

Pentru acest rol, ea a făcut sacrificii foarte mari: “A trebuit să plec din Germania şi să mă stabilesc la Istanbul, în Turcia. Pentru acest rol a trebuit să lucrez cu o echipă nouă, fără să cunosc limba turcă. Am învăţat turceşte pe măsură ce am filmat pentru serial”.

Meryem a povestit şi ce anume admiră cel mai mult la un bărbat: “Îmi place să fie sincer şi sigur pe el. Nu cred în anumite tipologii şi nu-mi trasez niciodată un “portret” al bărbatului perfect pentru mine. Îmi plac bărbaţii care ştiu să facă o femeie să se simtă în al nouălea cer”.

http://www.tvmania.ro/cine-face-revelionul-cu-suleyman-101448.html
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptySam Dec 22, 2012 9:55 pm


Suleyman Magnificul – Sub domnia iubirii
20:00
Luni | 31 Decembrie
Asiye Nur Fettahoglu, sultana Mahidevran a dat designul vestimentar pe meseria de actrita FOTO
22 Decembrie 2012

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 668x344_asiye-nur-fettahoglu-sultana-mahidevran-pupitrul-stirilor-meseria-actrita-foto-193712

Interpreta sultanei Mahidevran, Asiye Nur Fettahoglu, este una dintre cel mai distinse si mai admirate actrite din Turcia si asta inca dinainte sa faca parte din distributia serialului Suleyman Magnificul.

Nur este si ea ca si colega ei de serial frumoasa Meryem de origine germana, nascandu-se la Duisburg pe 12 noiembrie 1980. Pasionata de mica de tot ceea ce inseamna frumos, Nur si-a gasit inclinatia spre arta, mai ales spre moda. Actrita s-a inscris la Facultatea de Design a universitatii Halic din Istanbul pe care a si absolvit-o cu intentia de a deveni designer de renume.

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Sultana-21-202x300-acab0fd44e1df6868d61ebfca6606604

Insa destinul lui Nur si cariera profesionala au luat o alta turnura. A descoperit televiziunea si a inceput sa prezinte stirile economice la Sky Tv din Turcia. Nu a trecut mult timp si datorita tinutei impecabile, a dictiei si a prestantei, Nur a devenit o prezenta obisnuita in serialele tv, facand roluri de exceptie. In 2011 a intrat in echipa de actori care alcatuiesc distribuita serialului "Suleyman Magnificul" si de atunci gratia si frumustea au ramas si mai adanci intiparite in mintea publicului. Actrita a pozat pentru numeroase reviste de moda si a devenit imaginea unor produse cosmetice. ( sursa enational.ro )

http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/Asiye-Nur-Fettahoglu-sultana-Mahidevran-pupitrul-stirilor-meseria-actrita-FOTO/
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptySam Dec 22, 2012 9:59 pm


Suleyman Magnificul – Sub domnia iubirii
20:00
Luni | 31 Decembrie
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyDum Dec 23, 2012 1:43 am

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Aslihan-gurb-123811C8

'Muhteşem Yüzyıl' dizisine bomba transfer!
Geçen sezon başrolünü Hakan Yılmaz ile paylaştığı "Yahşi Cazibe" dizisinin final bölümünde oynamadığı için eleştiri oklarına hedef olan Aslıhan Gürbüz, sürpriz bir rolle ekrana dönüyor.
Magazin - 22 Aralık 2012


http://www.gecce.com/magazin/haber/muhtesem-yuzyil-dizisine-bomba-transfer
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyDum Dec 23, 2012 1:44 am

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Okan-yalabik-101833D4


Pargalı metroda!
Pargalı İbrahim Paşa karakteriyle büyük bir hayran kitlesi edinen Okan Yalabık önceki gün metrodaydı. Sanatçıyı gören hayranları fotoğraf çektirmek için sıraya girdi
Magazin - 22 Aralık 2012
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyJoi Dec 27, 2012 10:28 pm


Suleyman Magnificul – Sub domnia iubirii
20:00
Luni | 31 Decembrie
SOCANT! Meryem Uzerli, protagonista din Suleyman Magnificul: Nu ma mai spalam cu zilele! MOTIVUL pentru care frumoasa actrita a cazut in depresie
27 Decembrie 2012

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 668x344_socant-meryem-uzerli-protagonist-din-suleyman-magnificul-nu-mai-spalam-zilele-motivul-pentru-care-frumoasa-actrita-cazut-depresie-193818

Meryem Uzerli, interpreta sultanei Hurrem din “Suleyman Magnificul” si-a dorit foarte mult o cariera in teatru si film insa lucrurile nu au fost dintotdeauna roz pentru actrita.

Vedeta a povestit ca a avut parte de foarte multe esecuri in cariera si nu de multe ori s-a confruntat cu numeroase piedici care au pus-o pe ganduri daca sa mai continue cu actoria sau sa se reprofileze.

Meryem a locuit o buna bucata de vreme in Germania, la Kassel unde s-a nascut si apoi la Hamburg . Dupa ce a terminat liceu, Meryem s-a prezentat la mai multe auditii si castinguri unde concurenta era acerba si unde erau sute de concurenti pe un loc.

Din nefericire pentru ea, nu a reusit sa se impuna la niciunul si atunci a incercat-o depresia. Vedeta povesteste ca a tinut-o din esec in esec si nu isi mai gasea locul. Era deprimata si a avut si o perioada cand a plecat de acasa, cand nu s-a spalat cu zilele si facea cumparaturi aiurea. Apoi a rasarit si soarele pe strada ei cand a obtinut rolul pentru Suleyman Magnificul.

Acum, actrita este una dintre cele mai apreciate vedete din Turcia si nu numai., rolul din serial aducandu-i multe impliniri pe plan profesional si personal. ( sursa enational.ro )

http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/SOCANT-Meryem-Uzerli-protagonist-din-Suleyman-Magnificul-Nu-mai-spalam-zilele-MOTIVUL-pentru-care-frumoasa-actrita-cazut-depresie/
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyJoi Dec 27, 2012 10:33 pm


Suleyman Magnificul – Sub domnia iubirii
20:00
Luni | 31 Decembrie
Selma Ergeç, Hatice din Suleyman Magnificul este una dintre cele mai sexy si renumite modele din Europa FOTO
23 Decembrie 2012


Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 668x344_selma-erge-hatice-din-suleyman-magnificul-este-una-dintre-cele-mai-sexy-renumite-modele-din-europa-193726

http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/Selma-Erge-Hatice-din-Suleyman-Magnificul-este-una-dintre-cele-mai-sexy-renumite-modele-din-Europa/
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyVin Dec 28, 2012 10:46 pm

Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptySam Dec 29, 2012 8:52 am

utzy a scris:
Pargalı ölüyor


Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 18800113

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/televizyon/22250797.asp?top=1


Deci Okan iese din serial...
Un actor foaarte bun, voi incerca sa-i urmaresc evolutia ulterioara!

Multumiri pentru stire Utzy!

034 034
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptySam Dec 29, 2012 11:35 am

elena50 a scris:
utzy a scris:
Pargalı ölüyor


Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 18800113

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/televizyon/22250797.asp?top=1


Deci Okan iese din serial...
Un actor foaarte bun, voi incerca sa-i urmaresc evolutia ulterioara!

Multumiri pentru stire Utzy!

034 034

Cu mare placere Elena ! A facut un rol foarte bun in Suleyman ! Un actor talentat ! 037
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyDum Dec 30, 2012 1:11 am

Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyDum Dec 30, 2012 1:15 am

Bir ünlü kadın oyuncu daha Muhteşem Yüzyıl'da 27 Aralık 2012

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Content-300x225-634921889559693909


Deniz Çakır ‘Muhteşem Yüzyıl’da

Sevgilisi İbrahim Çelikkol ile başrolünü oynadığı, sezon başında sona eren “İffet” dizisinin ünlü oyuncusu Deniz Çakır, son yılların en çok tartışılan dizisi “Muhteşem Yüzyıl”ın kadrosuna katıldı.

Çakır, geçen hafta Aslıhan Gürbüz’ün oynamayı kabul ettiği ancak son anda anlaşma şartlarından dolayı imza atmadığı öğrenilen Şah Sultan rolünü canlandıracak. Şah Sultan hikâyeye Kanuni Sultan Süleyman’ın kardeşi olarak dahil olacak. Kızı Esmahan Sultan ile Süleyman’ın yanına gelecek olan Çakır, senaryoda tansiyonu artıracak.'


http://televizyongazetesi.com/bir-unlu-kadin-oyuncu-daha-muhtesem-yuzyilda_6_64072#.UN1m1aywci6


Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyMar Ian 08, 2013 10:58 pm

Kudret Sabanci, regizorul "1001 de nopti", a criticat decizia prim=ministrului Erdogan de a se amesteca in treburile cineastilor. El da de exemplu serialul "The Tudors", serialul dupa care s-au inspirat turcii, si spune ca politicul din Marea Britanie nu a inceput sa declare ca " Wow, ne-ati insultat stramosii"..

Bravo Kudret! De altfel multi actori adopta aceeasi pozitie. Halit a declarat doar ca " El isi vede de treaba lui"...iar presa a speculat ca a fost o aluzie subtila la adresa lui Erdogan, care ar trebui sa-si vada de problemele sale Smile

http://translate.google.ro/translate?hl=ro&sl=tr&u=http://www.dizifilm.com/haberdetay.asp%3Fnewsid%3eiD215112&prev=/search%3Fq%3Dkudret%2Bsabanci%2Bmuhtesem%2Byuzyil%26hl%3Dro%26newwindow%3D1%26prmd%3Dimvnso&sa=X&=f2joUOe1Lc_s0gXx3IG4Aw&ved=0CCMQ7gEwAA
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyMar Ian 08, 2013 11:56 pm

http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii-serial-facut-dupa-indicatiile-istoricilor-VIDEO/
http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/Costumele-din-Suleyman-Magnificul-realizate-din-materiale-special-tesute-VIDEO/
http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/Decorurile-din-Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii-intind-000-metri-patrati-sunt-copie-fidela-Palatului-Topkapi-VIDEO/
http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/Bijuteriile-purtate-actori-Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii-sunt-veritabile-valoreaza-SUTE-DE-MII-DE-EURO-VIDEO/
http://www.kanald.ro/Video/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii-Bijuteriile-purtate-actori-Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii-sunt-veritabile-valoreaza-SUTE-DE-MII-DE-EURO-VIDEO/15507/
http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/Datorita-succesului-imens-Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii-creat-curent-vestimentar-intreaga-lume-VIDEO/
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 EmptyMier Ian 09, 2013 12:01 am

http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/Am-cautat-vreo-luni-Hurrem-Cum-gasit-producatorii-actrita-ideala-pentru-rolul-celebrului-personaj-VIDEO/
http://www.kanald.ro/Video/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii-Am-cautat-vreo-luni-Hurrem-Cum-gasit-producatorii-actrita-ideala-pentru-rolul-celebrului-personaj-VIDEO/15487/
http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii-succes-IMENS-Cum-influentat-serialul-viata-protagonistilor-VIDEO/
http://www.kanald.ro/Video/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii-Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii-succes-IMENS-Cum-influentat-serialul-viata-protagonistilor-VIDEO/15486/
http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/Halit-Ergenc-FAVORIT-cursa-pentru-rolul-sultanului-Suleyman-Nu-aveam-scenariul-dar-aveam-Halit-VIDEO/
http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/Proiectul-Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii-vis-care-imposibilul-devenea-realitate-VIDEO/
http://www.kanald.ro/Seriale/Suleyman-Magnificul-Sub-domnia-iubirii/stiri/Producatorii-serialului-Suleyman-Magnificul-Nu-dadeam-seama-bagam-VIDEO/
Sus In jos

Continut sponsorizat



Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati   Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati - Pagina 10 Empty

Sus In jos
 

Muhteşem Yüzyıl _ articole.stiri.noutati

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Yer Gök Aşk articole.stiri.noutati
» Merhamet ~ articole.stiri.noutati
» Unutulmaz articole.stiri.noutati
» Iffet articole.stiri.noutati
» Karagül articole.stiri.noutati
Pagina 10 din 22Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 22  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
turkeys-fans.forumgratuit.ro  :: Turcia :: Seriale :: Seriale 2011 :: Muhtesem Yuzyil . Suleyman Magnificul (2011)-