turkeys-fans.forumgratuit.ro
turkeys-fans.forumgratuit.ro
turkeys-fans.forumgratuit.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
turkeys-fans.forumgratuit.ro

seriale si filme turcesti ,coreene si telenouvele
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 
 

 Muhtesem Yuzyil_comentarii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Nicky
Nicky
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1112
Data de inscriere : 15/12/2011

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyMier Mai 08, 2013 9:57 am

utzy a scris:
ne lipseste serialul ... pina la toamana mai e destul ...
Da,deja ne lipsește.E adevărat că îl vor relua vinerea seara?
M-am uitat în program,dar nu apare.
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyMier Mai 08, 2013 12:12 pm

Nicky a scris:
utzy a scris:
ne lipseste serialul ... pina la toamana mai e destul ...
Da,deja ne lipsește.E adevărat că îl vor relua vinerea seara?
M-am uitat în program,dar nu apare.

am citit pe un alt forum Nicky ca la cererea telespectatorilor vor redifuza serialul vinerea de la oara 20.00 , acum cit de adevarat este vom vedea , eu una m-as bucura sa il reia , l-as revedea cu mare placere !
Sus In jos
Nicky
Nicky
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1112
Data de inscriere : 15/12/2011

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyJoi Mai 09, 2013 8:44 am

Am văzut acum reclama.La cererea telespectatorilor,se va relua finalul sezonului,deci ultimul episod , cel difuzat luni, 6 mai.
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyJoi Mai 09, 2013 9:00 am

Nicky a scris:
Am văzut acum reclama.La cererea telespectatorilor,se va relua finalul sezonului,deci ultimul episod , cel difuzat luni, 6 mai.

da, am vazut-o si eu , deci m-am lamurit , e vorba numai de ultimul episod , nu de intreg serialul ...
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyJoi Iun 27, 2013 7:46 pm

Au aparut cateva zvonuri precum ca Vahide Gordum, sultana Hurrem care apare la sfarsitul sezonului 3, va fi defapt o femeie care "seamana" izbitor de mult cu adevarata sultana Hurrem, trimisa de oamenii sultanei Hatice, tocmai pentru a-i crea confuzie sultanului. Acesta isi va da seama imediat, o va izgoni pe falsa Hurrem(interpretata de Vahide Gordum) si o va cauta in continuare. Intr-un sfarsit o va gasi pe iubirea sa adevarata, Hurrem Sultan (interpretata, in continuare, de Meryem Uzerli) .
Nu stiu daca sunt informatii oficiale , dar sper sa fie adevarate.
Laughing
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyVin Sept 13, 2013 8:46 am

deci vom avea cite doua episoade pe saptamina , e o bucurie pentru noi ca s-a revenit la vechiul program ... nu imi place deloc Afife si Hatice e atit de rea si ma mira lipsa de dragoste a lui Suleyman pentru Hurrem , s-a racit asa deodata de ea , ma asteptam sa fie mai afectuos fata de ea ...
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyJoi Dec 19, 2013 11:06 am

cred ca serialul o sa il mai vedem dupa Sarbatori ... Crying or Very sad 
Sus In jos
Nicky
Nicky
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1112
Data de inscriere : 15/12/2011

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptySam Dec 21, 2013 11:16 am

Au procedat ca și anul trecut. La fel l-au întrerupt pe perioada sărbătorilor. În locul serialului am văzut că vor difuza un film istoric în mai multe părți.
Sus In jos
IzaB
IzaB
Administrator
Administrator

Mesaje : 8965
Data de inscriere : 15/04/2012
Varsta : 39

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptySam Dec 21, 2013 12:06 pm

Nicky a scris:
Au procedat ca și anul trecut. La fel l-au întrerupt pe perioada sărbătorilor. În locul serialului am văzut că vor difuza un film istoric în mai multe părți.

 Smile bine macar ca nu ne baga pe gat emisiuni de-ale lor.... Surprised Surprised Surprised Surprised 
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyVin Ian 03, 2014 11:40 pm

ce se intimpla cu Sultanul nostru , cind se reia serialul , am vazut ca e Feriha luni si marti ...
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyMar Ian 07, 2014 9:58 pm

am inteles ca Sultanul se v-arelua in martie pina atunci dau Feriha...
Sus In jos
Nicky
Nicky
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1112
Data de inscriere : 15/12/2011

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyMier Feb 12, 2014 12:32 pm

Ați văzut serialul aseară? Tare frumos mai e Bali Bey! M-ia plăcut cum le-a salvat din încurcătură pe Hatice și pe Sah Sultan și i-a stricat planurile lui Rustem. Dragostea asta pe care i-o poartă Mihriman mi se pare o fantezie copilărească. Noroc că el e un bărbat cu capul pe umeri. Aș fi vrut să aibă și el parte de o poveste de dragoste sinceră și care să dureze,nu care să se sfârșească tragic când deabia a început.
Totuși,mi se pare cam puțin doar un episod pe săptămână,mai ales că un episod de la noi nu mai este egal ca durată cu un episod de la turci.
Era bine cum îl difuzau înainte,câte 2 episoade pe săptămână.
Poate mută ”Feriha” sâmbăta.


Ultima editare efectuata de catre Nicky in Lun Dec 15, 2014 10:05 am, editata de 1 ori
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyMier Feb 12, 2014 7:41 pm

Nicky a scris:
Ați văzut serialul aseară? Tare frumos mai e Bali Bey! Mia plăcut cum le-a salvat din încurcătură pe Hatice și pe Sah Sultan și i-a stricat planurile lui Rustem. Dragostea asta pe care i-o poartă Mihriman mi se pare o fantezie copilărească. Noroc că el e un bărbat cu capul pe umeri. Aș fi vrut să aibă și el parte de o poveste de dragoste sinceră și care să dureze,nu care să se sfârșească tragic când deabia a început.
Totuși,mi se pare cam puțin doar un episod pe săptămână,mai ales că un episod de la noi nu mai este egal ca durată cu un episod de la turci.
Era bine cum îl difuzau înainte,câte 2 episoade pe săptămână.
Poate mută ”Feriha” sâmbăta.


Intr-adevar frumos Bali Bey ! Asa este , pacat ca nu a avut si el parte de o dragoste frumoasa ...

Si mie mi se pare putin un episod pe saptamina , am vazut ca nu are nici relure...
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyJoi Feb 27, 2014 8:41 am

Sultanul nostru a ramas la un singur episod pe saptamina , cred ca vor termina seria a III-a de difuzat si a IV-a cred ca de la toamna o vedem ... mi se par putine seriale noi difuzate fata de cit de multe au si multe din ele difuzate prin alte tari ...
Sus In jos
Nicky
Nicky
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1112
Data de inscriere : 15/12/2011

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptySam Mar 15, 2014 10:36 am

Săptămâna aceasta am avut porție triplă din ”Suleyman”,am văzut 3 episoade,marți,joi și vineri.
De săptămâna viitoare rămânem doar cu două,joia și vinerea. E bine și așa.
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyDum Mar 16, 2014 9:11 am

Nicky a scris:
Săptămâna aceasta am avut porție triplă din ”Suleyman”,am văzut 3 episoade,marți,joi și vineri.
De săptămâna viitoare rămânem doar cu două,joia și vinerea. E bine și așa.

adevarat Nicky , e bine si asa cu doua episoade pe saptamina , unul era prea putin , chiar am fost rasfatati saptamina aceasta cu trei episoade ...Hurrem e intr-o mare incurcatura , astept sa vad cum iese din ghearele lui Sah Huban iar Rustem isi v-a atinge scopul de a se casatori cu Mihrimah , imi pare rau de Bali Bey ca nu si-a mai gasit dragostea adevarata ...
Sus In jos
Nicky
Nicky
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1112
Data de inscriere : 15/12/2011

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptySam Apr 12, 2014 2:16 pm

Trist sfârșit a avut Hatice. Și din promo am văzut că următoarea victimă va fi Mehmet.
Se va întoarce și Hurrem,dar sub înfățișarea actriței Vahide Gordum.

Ar mai fi un episod ,ultimul (103) din sezonul al 3-lea,împărțit în două episoade,joi și vineri săptămâna viitoare.
Oare la noi vor continua cu sezonul al 4-lea sau vor face pauză?
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyMier Apr 16, 2014 10:03 am

Nicky a scris:
Trist sfârșit a avut Hatice. Și din promo am văzut că următoarea victimă va fi Mehmet.
Se va întoarce și Hurrem,dar sub înfățișarea actriței Vahide Gordum.

Ar mai fi un episod ,ultimul (103) din sezonul al 3-lea,împărțit în două episoade,joi și vineri săptămâna viitoare.
Oare la noi vor continua cu sezonul al 4-lea sau vor face pauză?


trist adevarat , de Mehmet imi pare rau ca isi v-a gasi sfirsitul atit de tinar , avea un caracter frumos , ca si Mustafa ... cred ca sezonul IV il vor da de la toamna , ar fi prea frumos sa il difuzeze in continuare , cred ca v-a ramine numai Feriha luni si marti ...
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyVin Apr 18, 2014 11:38 pm

au disparut personaje , au aparut personaje noi , bietul Mustafa e victima rautatilor mamei lui , ar fi fost un Sultan bun precum tatal sau daca nu ar fi avut parte de atitea intrigi si nu ar fi trebuit sa plateasca pentru crima facuta de Mahidevran ... Rustem e fantastic de intrigant ...
Sus In jos
Nicky
Nicky
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1112
Data de inscriere : 15/12/2011

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyMier Apr 30, 2014 10:54 am

Îmi plac băieții Cihangir și Bayazid. De Selim nu-mi place,pe de o parte nu-mi place actorul,așa cum nu mi-a plăcut nici în ”Fatmagul”,pe de altă parte nu-mi place personajul,delăsător,vicios,pe bună dreptate a rămas în istorie cu porecla ”Selim bețivul”.
Mă uit la Mahidevran și nu-mi vine să cred cum îi vorbește lui Hurrem,privind-o cu dezgust și răutate și acuzând-o de crime,când ea este cea care a ordonat moartea bietului Mehmet.
Îmi va lua ceva timp să mă obișnuiesc cu noua Hurrem. E foarte diferită de cealaltă,dar mi se pare potrivită pentru această perioadă din vârsta personajului,mai matură și mai sigură pe ea,dar mult mai răzbunătoare.
Rustem face tot ce-i stă în putință ca să-și mențină poziția.
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyJoi Mai 01, 2014 9:22 am

Nicky a scris:
Îmi plac băieții Cihangir și Bayazid. De Selim nu-mi place,pe de o parte nu-mi place actorul,așa cum nu mi-a plăcut nici în ”Fatmagul”,pe de altă parte nu-mi place personajul,delăsător,vicios,pe bună dreptate a rămas în istorie cu porecla ”Selim bețivul”.
Mă uit la Mahidevran și nu-mi vine să cred cum îi vorbește lui Hurrem,privind-o cu dezgust și răutate și acuzând-o de crime,când ea este cea care a ordonat moartea bietului Mehmet.
Îmi va lua ceva timp să mă obișnuiesc cu noua Hurrem. E foarte diferită de cealaltă,dar mi se pare potrivită pentru această perioadă din vârsta personajului,mai matură și mai sigură pe ea,dar mult mai răzbunătoare.
Rustem face tot ce-i stă în putință ca să-și mențină poziția.


si mie mi se pare mai potrivita noua Hurrem pentru virsta ei iar printii sint tare frumusei , Selim e las si invidios pe fratele sau ... astept deseara sa vad intilnirea cu Nurbanu ...
Sus In jos
ramona34
ramona34
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1220
Data de inscriere : 14/07/2013

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: ...   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyMar Mai 27, 2014 8:11 pm

Il tot ametesc si il intrerup pana se plictiseste lumea....pe timpul verii vor da alt serial,poate si dupa ce se termina Feriha va incepe ceva nou,dar eu una as fi preferat sa termine cu Muhtesem yuzyil intai si apoi sa treaca la alte seriale.
Sus In jos
Nicky
Nicky
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1112
Data de inscriere : 15/12/2011

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyVin Aug 15, 2014 11:58 am

Serialul se va relua din 4 septembrie.
Sus In jos
utzy
utzy
Administrator
Administrator

Mesaje : 52510
Data de inscriere : 10/11/2011
Varsta : 56

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyMier Noi 19, 2014 12:06 pm

s-au anuntat ultimele 7 episoade ...oare ce vor da in loc ...?
Sus In jos
Nicky
Nicky
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1112
Data de inscriere : 15/12/2011

Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 EmptyLun Dec 15, 2014 9:53 am

Am văzut ieri după-amiază ultimul episod. N-am putut să-l văd joi seara. A fost reluare. N-am știut , din întâmplare am deschis tv-ul pe KanalD și începuse deja. Un final trist. Din Marele Sultan nu a mai rămas decât un bătrân bolnav și neputincios, care încerca din răsputeri să-și ascundă slăbiciunea în fața soldaților săi. Și-a prevăzut sfârșitul dar a plecat în ultima bătălie din viața sa.
Halit și-a interpretat rolul magistral. Este un actor desăvârșit.
Sus In jos

Continut sponsorizat



Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Muhtesem Yuzyil_comentarii   Muhtesem Yuzyil_comentarii - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 

Muhtesem Yuzyil_comentarii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Muhtesem Yuzyil_muzica
» Muhteşem Yüzyıl - gif
»  Muhtesem Yuzyil . foto . 1
» Muhtesem Yuzyil prezentare serial
» Muhtesem Yuzyil videoclipuri
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
turkeys-fans.forumgratuit.ro  :: Turcia :: Seriale :: Seriale 2011 :: Muhtesem Yuzyil . Suleyman Magnificul (2011)-