turkeys-fans.forumgratuit.ro
turkeys-fans.forumgratuit.ro
turkeys-fans.forumgratuit.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
turkeys-fans.forumgratuit.ro

seriale si filme turcesti ,coreene si telenouvele
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 
 

 Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyLun Ian 27, 2014 3:33 pm

GUMUS-NOOR a scris:



GN MULTUMESC PENTRU CLIP, ESTE DEOSEBIT!

 034  034 
Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyMar Ian 28, 2014 9:33 pm






Park Wan Kyu -Wind Breeze(Empress Ki OST)

Sus In jos
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Moderator
Moderator

Mesaje : 6754
Data de inscriere : 19/10/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyJoi Ian 30, 2014 10:22 am

Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyJoi Ian 30, 2014 10:15 pm



Ji Chang Wook - Empress Ki # 2

Sus In jos
ramona34
ramona34
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1220
Data de inscriere : 14/07/2013

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyVin Ian 31, 2014 6:21 pm

Episoadele de saptamana asta au fost magnifice...abia acum se pare ca incepe adevarata poveste,cea din istorie,a imparatesei Ki,care ajunge concubina imperiala,apoi imparateasa,avand multa putere si influenta. Imparateasa actuala, Tanashiri, e incredibil de rea, cu siguranta Ki se va razbuna crunt pentru tot ce i-a facut si nu doar ei..si adevarul e ca Tanashiri o merita...mi-a placut mult faza din episodul 26 cand Nyang a facut-o sa isi pedepseasca propria servitoare, a fost foarte inteligenta si perspicace.
Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyVin Ian 31, 2014 6:34 pm

ramona34 a scris:
Episoadele de saptamana asta au fost magnifice...abia acum se pare ca incepe adevarata poveste,cea din istorie,a imparatesei Ki,care ajunge concubina imperiala,apoi imparateasa,avand multa putere si influenta. Imparateasa actuala, Tanashiri, e incredibil de rea, cu siguranta Ki se va razbuna crunt pentru tot ce i-a facut si nu doar ei..si adevarul e ca Tanashiri o merita...mi-a placut mult faza din episodul 26 cand Nyang a facut-o sa isi pedepseasca propria servitoare, a fost foarte inteligenta si perspicace.

Buna Ramona! Da, cele 2 episoade din aceasta saptamana m-au tinut cu sufletul la gura, nici nu am realizat cand a trecut timpul!Ma intrebam cat o va mai persecuta imparateasa pe doamna Ki , cand se va descoperi ca acel copil pe care il creste imparateasa este  al consoartei imperiale, ce rol va avea in continuare in drama Batolu...Astept cu nerabdare ep. urmatoare!Sper ca serialul sa nu se opreasca la ep. 50  (vise...)
Sus In jos
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Moderator
Moderator

Mesaje : 6754
Data de inscriere : 19/10/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptySam Feb 01, 2014 11:38 am

elena50 a scris:


Ji Chang Wook - Empress Ki # 2


 037 037 037 

Eu ador actorul si personajul din serial .
Astept cu nerabdare cum el va deveni un IMPARAT  puternic si cum ea incepe sa se indragosteasca de el .
Actrita intr-un interviu a dat citeva detalii in legatura cu serialul incepind cu intoarecerea ei la palat.

 034
Sus In jos
ramona34
ramona34
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1220
Data de inscriere : 14/07/2013

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptySam Feb 01, 2014 5:27 pm

elena50 a scris:


Buna Ramona! Da, cele 2 episoade din aceasta saptamana m-au tinut cu sufletul la gura, nici nu am realizat cand a trecut timpul!Ma intrebam cat o va mai persecuta imparateasa pe doamna Ki , cand se va descoperi ca acel copil pe care il creste imparateasa este  al consoartei imperiale, ce rol va avea in continuare in drama Batolu...Astept cu nerabdare ep. urmatoare!Sper ca serialul sa nu se opreasca la ep. 50  (vise...)

Elena,din cate am inteles eu,datorita succesului avut, il vor mai lungi putin,auzisem de 60 de episoade,sper sa fie adevarat.Si eu sunt curioasa cand va descoperi Ki ca acel copil pe care il creste imparateasa e al ei(probabil va descoperi vazandu-i semnul de la picior), desi,dupa cum bine se stie,acel copil nu a existat in isorie,cum nu existase nici vreo poveste de iubire intre Ki si vreun rege coreean...ea a avut un copil doar cu Togon...tocmai de aia sunt tare curioasa daca in serial va avea un copil si cu imparatul(asa ar fi firesc) si atunci ce se va intampla cu cel pe care l-a avut cu regele..Batolu,de fapt fiica celebrului general turc,are un rol foarte interesant,seamana in unele privinte cu Nyang si e foarte misterioasa,inca nu mi-am dat seama bine ce vrea,pare mai degraba personaj negativ,pare a fi dusmanului regelui,insa pe de alta parte cred ca ii si place de el..si chiar s-ar potrivi amandoi. Sper ca,incetul cu incetul,sa se indragosteasca si Nyang de imparat, faptul ca acum,cel putin, il foloseste pentru razbunarea ei,nu prea imi place,el o iubeste sincer, sper ca ea pana la urma sa aprecieze asta...oricum,deja a inceput si ea sa il ajute,i-a dat acel "legamant" scris cu sange,iar imparatul va putea sa foloseasca asta pentru a scapa in sfarsit de sub influenta lui El Terror cum am vazut ca e numit El Temur...si sincer,i se potriveste numele.  Laughing 
Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptySam Feb 01, 2014 7:06 pm

Hi, Ramona!Ma intreb daca serialul va ilustra in intregime viata imparatesei sau numai pana ce aceasta se casatoreste cu Togon ?Imparateasa Danashiri va fi detronata din cauza rebeliunii fratelui ei Tanggisi ,asta inseamna ca El Temur era deja mort in 1340?Sau vom urmari si incercarea Imparatesei a-l indeparta pe Togon si de a-si urca fiul - Ayurshiridar- pe tron ?Intrebari fara raspuns deocamdata...
Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptySam Feb 01, 2014 7:23 pm

GUMUS-NOOR a scris:


 037 037 037 

Eu ador actorul si personajul din serial .
Astept cu nerabdare cum el va deveni un IMPARAT  puternic si cum ea incepe sa se indragosteasca de el .
Actrita intr-un interviu a dat citeva detalii in legatura cu serialul incepind cu intoarecerea ei la palat.

 034


GN  daca ai retinut cam ce detalii da HJW despre serial?Si in ce articol?
Imi place si mie cum joaca Ji Chang-wook . Nu l-am mai vazutjucand  in vreun serial, am citit ca a debutat in 2008, a jucat in cateva seriale printre care Warrior Baek Dong Soo pe care mi-am propus sa-l vizionez cat mai curand ...

Ca si tine astept sa vad o frumoasa poveste de dragoste pe fundalul luptelor pentru putere si a intrigilor politice.
 034 
Sus In jos
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Moderator
Moderator

Mesaje : 6754
Data de inscriere : 19/10/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyDum Feb 02, 2014 9:22 am

elena50 a scris:


GN  daca ai retinut cam ce detalii da HJW despre serial?Si in ce articol?
Imi place si mie cum joaca Ji Chang-wook . Nu l-am mai vazutjucand  in vreun serial, am citit ca a debutat in 2008, a jucat in cateva seriale printre care Warrior Baek Dong Soo pe care mi-am propus sa-l vizionez cat mai curand ...

Ca si tine astept sa vad o frumoasa poveste de dragoste pe fundalul luptelor pentru putere si a intrigilor politice.
 034 


Serialul nu respecta adevarul istoric . Episodul 1 incepe cu sfirsitul serialului cind SN e incoronata imparateasa . Daca revezi scena cind ea se intilneste cu Imparatul expresia fetei , cum il priveste , cum ii intinde mina clar ea il iubeste  iar pentru Rege are regrete , lacrimi pentru ceva ce ar fi putut fi si nu a fost sa fie .
Din episodul 25 se vede o schimbare a ei fata de imparat .
Actrita spune ca actiunea va fi foarte dinamica , cu multe schimbari politice ,  cum se transforma Imparatul ....o sa caut nterviul tradus sa-l cititi si voi .
Ar fi frumos ca SN sa faca o fetita cu Imparatul , 036  036  036 

 034
Sus In jos
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Moderator
Moderator

Mesaje : 6754
Data de inscriere : 19/10/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyDum Feb 02, 2014 9:33 am

In unele locuri scrie ca vor fi 50 de episoade  in alte locuri 60 de episoade .Eu cred ca sunt suficiente episoade .

http://www.asiacinefil.com/

http://www.asiacinefil.com/ha-ji-won-impresii-de-pe-platoul-de-filmare-al-k-dramei-empress-ki/


vezi ca se voteaza si cuplul preferat din serial
Sus In jos
ramona34
ramona34
Colaborator special
Colaborator special

Mesaje : 1220
Data de inscriere : 14/07/2013

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyDum Feb 02, 2014 9:48 am

elena50 a scris:
Hi, Ramona!Ma intreb daca serialul va ilustra   in intregime  viata imparatesei sau numai pana ce aceasta se casatoreste cu Togon ?Imparateasa Danashiri va fi detronata din cauza rebeliunii fratelui ei  Tanggisi ,asta inseamna ca El Temur era deja mort in 1340?Sau vom urmari si incercarea Imparatesei a-l indeparta pe Togon si de a-si urca fiul - Ayurshiridar- pe tron ?Intrebari fara raspuns deocamdata...


Ar fi foarte interesant sa vedem intreaga viata a imparatesei,dar tare ma tem ca nu, pentru ca deja jumatate de serial a fost fictiune,de abia acum incepe sa se mearga pe firul istoriei si, in cate episoade au ramas, nu cred ca vor mai avea timp sa cuprinda intreaga ei viata...desi,cine stie,nu e imposibil,ar putea sa prezinte doar evenimentele mai importante,sa sara peste mai multi ani deodata...nu stiu ce sa zic,dar marturisesc sincer ca,desi serialul e exceptional si nu m-a plictisit,ca actiune,nici un moment, episoadele din prima parte,cel putin cele cu reintalnirea dintre Nyang si rege,relatia lor, mi s-au parut putin cam fara rost...sa fi fost in locul scenaristilor,as fi mers mai degraba pe istorie, pe viata reala a imparatesei, de la bun inceput..dar asta a fost optiunea lor,oricum coreenii se stie ca introduc si destul de multa fictiune in serialele lor istorice, chiar schimba si caracterul personajelor uneori, cum s-a intamplat, de exemplu,daca a urmarit cineva,in Jang Ok Jung,frumoasa concubina,ajunsa si ea mai apoi regina,se spune ca era foarte rea,de altfel asa fusese prezentata si in Dong Yi,insa in acest serial nu era chiar asa...sau chiar si in serialul nostru,eu citisem ca,dupa ce a capatat putere,Ki a devenit foarte rea,in schimb despre imparateasa Tanashiri nu am gasit nimic de rau,ba chiar se spune ca a fost detronata si ucisa pe nedrept,ea neparticipand la rebeliunea condusa de fratele sau.
Sus In jos
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Moderator
Moderator

Mesaje : 6754
Data de inscriere : 19/10/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyDum Feb 02, 2014 3:06 pm

A round of applause may be in order for the writers of the 50-episode historical drama "Empress Ki." Not only have they been able to keep the pace of the drama going for 24 exciting episodes. But the complex puzzle of a plot was set up so neatly that the story is now divided into two acts.

Right on target, by the end of Episode 24, Act One ended. Ha Ji Won's character Seungnyang underwent a transformation. She left her dreams behind and abandoned her principles to enact revenge and attain justice.

Seungnyang has lived through terrible tragedies, losing both her mother and father in horrible circumstances. And she plotted murder before to avenge her father's death. But in the end she could not exact her revenge. She has been a fierce determined warrior fighting for what she believed in, but she always had some principles. She could have used Emperor Ta Hwan's affection for her to change her own destiny and that of her fellow enslaved Koreans. She didn't. She was clear about wanting to return to Korea and serve her king Wang Yoo, played by Joo Jin Mo.

And for a while it seemed that she would not only get her heart's desire but she would reign in Korea as his queen.

The cruel loss of Lady Pak, her friends and her newborn child made Seungnyang want to avenge their murder, which was ordered by the reigning empress. And then finding out that Wang Yoo was marrying someone else broke her heart. What she saw as his betrayal helped her realize how she would accomplish her revenge.

She does not know that he thinks she died or that he is using his marriage alliance to seek revenge for her death.

The second act in "Empress Ki" may correspond more closely to what actually happened in history. The real Empress Ki arrived in the Yuan court as a concubine and rose to Empress by winning the Emperor's favor. Winning the war of court intrigue she became a powerful ruler in her own right.

Sungnyang is now prepared to do whatever it takes to revenge the deaths of those she loves. She will marry the Emperor, played by Ji Chang Wook. She cares for him but does not love him the way she loved Wang Yoo. But it is only by helping him regain power that she will be able to defeat El Temur and his evil daughter, the reigning Empress.

From the first act, viewers know that Seungnyang will do whatever it takes to accomplish a mission. In the drama's second act she will use the arts of war to win at court intrigues rather than on the battlefield. The real battle is about to begin.
..............
traducere google

O rundă de aplauze ar putea fi pentru ca scriitorii din drama istorica de 50 - episod "Împărăteasa Ki . " Nu numai că au fost în măsură să mențină ritmul de drama merge pentru 24 de episoade interesante . Dar puzzle complex de un complot a fost stabilită astfel îngrijit că povestea este acum împărțită în două acte .

Drept la țintă , până la sfârșitul anului Episodul 24 , Legea One sa încheiat . Caracter Ha Ji Won a suferit o transformare Seungnyang . A plecat visele ei în urmă și a abandonat principiile sale de a adopta atinga răzbunare și dreptate .

Seungnyang a trecut prin tragedii teribile , a pierdut atât mama cât și tatăl ei în condiții oribile . Și ea a complotat să-l ucidă înainte de moartea răzbuna tatălui ei . Dar în cele din urmă ea nu a putut răzbuna pe ea . Ea a fost un războinic feroce determinată lupta pentru ceea ce ea a crezut , dar ea a avut întotdeauna unele principii . Ea ar fi putut folosi afecțiune Emperor Ta - Hwan pentru ei pentru a schimba propriul destin și că de ei colegi coreeni Enslaved . Ea a făcut-o. Ea a fost clar cu privire la care doresc să se întoarcă în Coreea și servi regele ei Wang Yoo , Joo Jin Mo jucat de .

Și pentru o vreme se părea că va obține nu numai dorința inimii ei, dar ea va domni ca regina din Coreea .

Pierderea crud de domnul Lady , prietenii ei și a copilului ei nou-născut a făcut Seungnyang lor vrea să răzbune Murder , care a fost comandat de către împărăteasa Domneasca . Și apoi a aflat că Wang Yoo a fost marita cu altcineva a rupt inima ei . Ceea ce a văzut ca tradarea lui a ajutat-o ​​realiza seama cât ea ar fi răzbunare ei .

Ea nu știe că el crede că a murit sau că el este folosind alianta lui căsătorie să caute răzbunare pentru moartea ei .

Al doilea act în " Împărăteasa Ki " poate corespunde mai îndeaproape la ceea ce sa întâmplat de fapt în istorie . Adevărata Împărăteasa Ki a ajuns în instanța de judecată Yuan și ca un cuvânt este crescut , astfel, de a împărătesei de a câștiga favoarea împăratului . Câștigarea războiului de intrigi instanță a adăugat un conducător puternic în dreptul ei .

Sungnyang este acum pregătit să facă tot ce este nevoie să se răzbune moartea de cei pe care îi iubește . Ea se va căsători cu împăratul , interpretat de Ji Chang Wook . Ea are grijă de el, dar nu-l place modul în care ea a iubit Wang Yoo . Dar este doar ajutându-l recapete puterea de care ea va fi capabil să învingă El Temur și fiica lui cea rea ​​,Domneasca împărăteasa .

De la primul act , telespectatorii știu că Seungnyang va face tot ce este nevoie pentru a realiza o misiune . În al doilea act piesei ea va folosi arta de război pentru a câștiga la intrigi de judecată , mai degrabă decât pe câmpul de luptă . Bătălia reală este pe cale să înceapă .
Sus In jos
GUMUS-NOOR
GUMUS-NOOR
Moderator
Moderator

Mesaje : 6754
Data de inscriere : 19/10/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyDum Feb 02, 2014 3:14 pm

ramona34 a scris:



Ar fi foarte interesant sa vedem intreaga viata a imparatesei,dar tare ma tem ca nu, pentru ca deja jumatate de serial a fost fictiune,de abia acum incepe sa se mearga pe firul istoriei si, in cate episoade au ramas, nu cred ca vor mai avea timp sa cuprinda intreaga ei viata...desi,cine stie,nu e imposibil,ar putea sa prezinte doar evenimentele mai importante,sa sara peste mai multi ani deodata...nu stiu ce sa zic,dar marturisesc sincer ca,desi serialul e exceptional si nu m-a plictisit,ca actiune,nici un moment, episoadele din prima parte,cel putin cele cu reintalnirea dintre Nyang si rege,relatia lor, mi s-au parut putin cam fara rost...sa fi fost in locul scenaristilor,as fi mers mai degraba pe istorie, pe viata reala a imparatesei, de la bun inceput..dar asta a fost optiunea lor,oricum coreenii se stie ca introduc si destul de multa fictiune in serialele lor istorice, chiar schimba si caracterul personajelor uneori, cum s-a intamplat, de exemplu,daca a urmarit cineva,in Jang Ok Jung,frumoasa concubina,ajunsa si ea mai apoi regina,se spune ca era foarte rea,de altfel asa fusese prezentata si in Dong Yi,insa in acest serial nu era chiar asa...sau chiar si in serialul nostru,eu citisem ca,dupa ce a capatat putere,Ki a devenit foarte rea,in schimb despre imparateasa Tanashiri nu am gasit nimic de rau,ba chiar se spune ca a fost detronata si ucisa pe nedrept,ea neparticipand la rebeliunea condusa de fratele sau.

Buna , am inteles ca serialul prezxinta perioada pina la incoronare si devine Imparateasa Ki .
Imparatul a domnit peste 30 de ani asa ca  nu cred ca scenaristii vor respecta ceva din firul istoriei ; ei au schimbat complet caracterul personajelor .
Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyDum Feb 02, 2014 8:47 pm

GUMUS-NOOR a scris:

traducere google

O rundă de aplauze ar putea fi pentru ca scriitorii din drama istorica de 50 - episod "Împărăteasa Ki . " Nu numai că au fost în măsură să mențină ritmul de drama merge pentru 24 de episoade interesante . Dar puzzle complex de un complot a fost stabilită astfel îngrijit că povestea este acum împărțită în două acte .

Drept la țintă , până la sfârșitul anului Episodul 24 , Legea One sa încheiat . Caracter Ha Ji Won a suferit o transformare Seungnyang . A plecat visele ei în urmă și a abandonat principiile sale de a adopta atinga răzbunare și dreptate .

Seungnyang a trecut prin tragedii teribile , a pierdut atât mama cât și tatăl ei în condiții oribile . Și ea a complotat să-l ucidă înainte de moartea răzbuna tatălui ei . Dar în cele din urmă ea nu a putut răzbuna pe ea . Ea a fost un războinic feroce determinată lupta pentru ceea ce ea a crezut , dar ea a avut întotdeauna unele principii . Ea ar fi putut folosi afecțiune Emperor Ta - Hwan pentru ei pentru a schimba propriul destin și că de ei colegi coreeni Enslaved . Ea a făcut-o. Ea a fost clar cu privire la care doresc să se întoarcă în Coreea și servi regele ei Wang Yoo , Joo Jin Mo jucat de .

Și pentru o vreme se părea că va obține nu numai dorința inimii ei, dar ea va domni ca regina din Coreea .

Pierderea crud de domnul Lady , prietenii ei și a copilului ei nou-născut a făcut Seungnyang lor vrea să răzbune Murder , care a fost comandat de către împărăteasa Domneasca . Și apoi a aflat că Wang Yoo a fost marita cu altcineva a rupt inima ei . Ceea ce a văzut ca tradarea lui a ajutat-o ​​realiza seama cât ea ar fi răzbunare ei .

Ea nu știe că el crede că a murit sau că el este folosind alianta lui căsătorie să caute răzbunare pentru moartea ei .

Al doilea act în " Împărăteasa Ki " poate corespunde mai îndeaproape la ceea ce sa întâmplat de fapt în istorie . Adevărata Împărăteasa Ki a ajuns în instanța de judecată Yuan și ca un cuvânt este crescut , astfel, de a împărătesei de a câștiga favoarea împăratului . Câștigarea războiului de intrigi instanță a adăugat un conducător puternic în dreptul ei .

Sungnyang este acum pregătit să facă tot ce este nevoie să se răzbune moartea de cei pe care îi iubește . Ea se va căsători cu împăratul , interpretat de Ji Chang Wook . Ea are grijă de el, dar nu-l place modul în care ea a iubit Wang Yoo . Dar este doar ajutându-l recapete puterea de care ea va fi capabil să învingă El Temur și fiica lui cea rea ​​,Domneasca împărăteasa .

De la primul act , telespectatorii știu că Seungnyang va face tot ce este nevoie pentru a realiza o misiune . În al doilea act piesei ea va folosi arta de război pentru a câștiga la intrigi de judecată , mai degrabă decât pe câmpul de luptă . Bătălia reală este pe cale să înceapă .


Multumesc GN!Deci de acum incolo sa ne asteptam la intriga serioasa !

 034 
Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyDum Feb 02, 2014 9:03 pm

GUMUS-NOOR a scris:
In unele locuri scrie ca vor fi 50 de episoade  in alte locuri 60 de episoade .Eu cred ca sunt suficiente episoade .

http://www.asiacinefil.com/

http://www.asiacinefil.com/ha-ji-won-impresii-de-pe-platoul-de-filmare-al-k-dramei-empress-ki/


vezi ca se voteaza si cuplul preferat din serial


Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 680882 GN!
Am rascolit cam peste tot pe internet in cautare de informatii dar pe Asiacinefil nu am intrat!Nu am cont pe site  si il ocolesc...

Am votat cuplul preferat !HJW - Togon , pe primul loc la diferenta mare de al doilea cuplu!

 034  
Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyLun Feb 03, 2014 7:04 pm

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Viewimage

In pauza la filmari



Ultima editare efectuata de catre elena50 in Lun Feb 03, 2014 7:05 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyLun Feb 03, 2014 7:04 pm

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 1003077_593812377364398_1488461335_n
Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyLun Feb 03, 2014 7:06 pm

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 1526587_255322727965494_754388200_n
Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyLun Feb 03, 2014 7:06 pm

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 1497810_247784898719277_767834074_nEmpress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 1503885_247784875385946_1315210579_n
Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyLun Feb 03, 2014 7:07 pm

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 1507806_248713901959710_360201817_nEmpress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 1512360_248772568620510_359483884_n
Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyLun Feb 03, 2014 7:07 pm

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 1457687_248772575287176_1725566195_nEmpress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 1467392_248770625287371_1872609537_n
Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyLun Feb 03, 2014 7:08 pm

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 1656063_703757492988234_148162954_nEmpress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 1798447_703757436321573_1580117921_n
Sus In jos
elena50
elena50
Administrator
Administrator

Mesaje : 9940
Data de inscriere : 27/11/2011

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 EmptyLun Feb 03, 2014 7:12 pm

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 1622790_612419785494449_1120691184_nEmpress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 1604916_612419808827780_1589351188_nEmpress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 9849_612419815494446_1103969969_n
Sus In jos

Continut sponsorizat



Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)   Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013) - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 

Empress Ki . Împărăteasa Ki (2013)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
»  Fatih (2013– )
» The Huntresses (2013)
» Reign . 2013
» Kaçak 2013
» Bebek Isi 2013
Pagina 7 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
turkeys-fans.forumgratuit.ro  :: Coreea :: Seriale :: Seriale istorice coreene-